Şey - The Thing (Bluray) 1080p Altyazılı izle
IMDB: 8,2 Altyazılı 1080p Bluray Hit: 1191

Yönetmen : John Carpenter

Oyuncular : Kurt Russell, Wilford Brimley, T.K. Carter, David Clennon, Keith David, Richard Dysart, Charles Hallahan

Nam-ı Diğer : John Carpenter's The Thing

Yıl : 1982

Tür : Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

Süre : 109 dakika

Ülke : ABD

Vizyon Tarihi : 25 Haziran 1982

Ödüller : 3 adaylık.

Bütçe : $15,000,000

Hasılat : $19,629,760

Filmin Konusu

Kuzey Kutbu'ndayız. Norveçli iki araştırmacı, garip bir biçimde bir Haski kurdunu çılgınca avlamaya çalışırken Amerikalıların üssüne kadar gelir ve ölürler. Kurt kampa sığınır. Pilot MacReady ve doktor Copper durumu araştırmak için helikopterle Norveçlilerin kampına giderler.

Açıklanamayan olayların izini taşıyan kamp yerle bir olmuştur. Etrafta ölüler ve donmuş bir buz blokun arasında garip bir nesne bulurlar. MacReady ve Copper kendi üslerine döndüklerinde dehşet başlar. Masum kurt köpeği, öldürdüğü herkesin şekline bürünebilen "şey"e dönüşmüştür.

1951 tarihli Howard Hawks filminin John Carpenter imzalı bu tekrar yapımı, John W. Campbell Jr.'ın esin kaynağı olan öyküsü Who Goes There?'e daha sadık bir uyarlama. Carpenter New York'tan Kaçış yıldızı Kurt Russell'a bir kez daha şans vererek ne kadar yerinde bir seçim yaptığını kanıtlıyor. İlk vizyona girdiği sırada gişede çuvallayan gerilim dolu film, giderek kültleşerek hakettiği kült mertebesine kısa sürede ulaştı ve yeni bir bilim kurgu / fantastik janrının da öncülüğünü yaptı.
×

Sorun Bildir


Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Gerektiği durumda e-posta adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

  1. avatar
    Hacı Abi -1
    Böylesine saçma bi 'şey', böylesine iğrenç bi 'şey', böylesine anlamsız bi 'şey', nasıl olurda bu kadar fazla puan alır anlamış değilim..