Tepedeki Ev - Kokuriko-zaka kara 720p Türkçe Dublaj izle
IMDB: 7,2 Türkçe Dublaj 720p Hit: 10828

Tür : Animasyon, Dram

Filmin Konusu

Hikaye 1963 yılında Yokohama´da geçmektedir. Kokuriko malikanesi limana hakim bir tepede bulunuyordu. 16 yaşındaki bir kız, Umi, o evde yaşıyordu. Her sabah denize karşı bir işaret bayrağı dikiyordu. Bayrağın anlamı “güvenli seferler dilerim“di. 17 yaşındaki bir çocuk, Shun, bir romorkörle okula giderken her zaman bu bayrağı görüyordu. Gelecek yıl yapılacak olan Tokyo Olimpiyatları için yapılan hazırlıklarda, insanlar eski olan her şeyi yok ediyor ve sadece yeni şeylerin görkemine inanıyorlardı. Bu sıralarda Yokohoma´da bir lisede küçük bir mücadele meydana geldi. Kültür kulubünün Quarter Latin lakaplı binası eskiydi ama aynı zamanda tarih ve hatıralarla doluydu. Yıkılmalı mıydı yoksa korunmalı mı? Bu olanların tam ortasında Umi ve Shun karşılaşırlar. Shun binanın korunmasını isteyen öğrencilere itiraz eder. Umi binanın güzel yanlarını ön plana çıkarmak için büyük çaplı bir temizlik yapılmasını önerir. Gitgide birbirlerine yakınlaşırlar ancak aniden bir durumla karşılaşırlar. Kardeş olabilme ihtimalleri vardır. Buna rağmen gerçeklerden kaçmadan hayatlarına devam ederler. Daha sonra savaşın ortasında ve sonrasında, ebeveynlerinin nasıl tanıştıklarını, aşık olduklarını ve yaşadıklarını öğrenirler. - Gönderen: Guetta
×

Sorun Bildir


Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Gerektiği durumda e-posta adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

 1. avatar
  zeynep teker 0
  hayao miyazakin siin son filmi olan sinemaya veda filmini ne zman burda görebilicez acaba?
 2. avatar
  melisa 0
  umutsuz kardeşine aşık çok yazık olmuş ama yinede miyazakinin en sevdiğim eserlerinden biri olduğunu söyleyebilirim
 3. avatar
  Gamze gül 0
  miyazaki eserlerini çoğunu izledim her zaman aynı duyguyu veriyor çok başarılı ve içten bir yapım.WEBTEİZLE ekibine teşekkür ederim farkınızı ve kalitenizi her daim gösteriyorsunuz başarılar.
 4. avatar
  AHMET ÖZDEMİR 0
  Miyazaki eserlerinin hemem hemen hepsini beğenerek izledim..
  Bu anima nedense izlerken sıkıldım dediğim yanları oldu..."Miyazaki´yi" çok severim her ikisini de ama bu filmden hiç keyif almadım maalesef. Oldukça sıkıldım aslına bakarsanız. Görsellik her zaman ki gibi muhteşem. Gerçek den daha gerçek. Ama hepsi o kadar. Karakterler tek boyutlu kalmışlar. Giriş, gelişme bölümlerinden yoksun dramatik yapısı sallanan bir hikaye var ortada. Bir dönem japon gençlerinin politik görüşlerini yansıtmaya çalışmış olduğunu düşünüyorum Goro Miyazaki´nin. Başka bir anlam yükleyemiyorum senaryoya.Ters giden bir şeyler vardı ne bileyim Kelimenin tam anlamıyla yavan kalmış..
  "BEĞENDİĞİM TEK ŞEY GÖRSELLİK OLDU"
 5. avatar
  ahmet özdemir 0
  "Tamam şimdi anladım sırf bu yüzden ekliyorsun"daha önce aklıma gelmedi, öğrenmiş oldum..
 6. avatar
  AHMET ÖZDEMİR 0
  Admin arkadaşım benim kafama bir şey takıldı..Filmleri eklerken, neden altyazılı haliylede ekleme gereğini görüyorsun..Bir filmi hem dublaj hem alt yazılı haliyle her zaman 2 tane seçenek halinde sunuyorsun..Hep merak ettim "dublajlılar bence yeterli" niye altyazılı zahmetine giriyorsun?


  Adminin Cevabı: sence yeterli. ama dublaj dan nefret edenler için yetersiz.
 7. avatar
  Rauf Kale 0
  Gerçekten, siteye çok kaliteli ve "seviyeli filim ve dizileri" koymuşlar.
  Şu filim bu filim diye ayırmaya gerek yok hemen hemen hepsi 5 er yıldızlık filimler.

  Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederim.

  SEVGİLERİMLE

  KOLAY GELİSN