Rüzgar Gibi Geçti - Gone with the Wind (Bluray) 720p Türkçe Dublaj izle
IMDB: 8,1 Türkçe Dublaj 720p Bluray Hit: 40925

Yönetmen : Victor Fleming, George Cukor, Sam Wood

Oyuncular : Thomas Mitchell, Barbara O'Neil, Vivien Leigh, Evelyn Keyes, Ann Rutherford, George Reeves, Fred Crane

Yıl : 1939

Tür : Dram, Romantik, Savaş

Süre : 238 dakika

Ülke : ABD

Vizyon Tarihi : 1 Şubat 1974

Ödüller : 8 Oscar ödülü. 9 farklı ödül ve 8 adaylık.

Bütçe : $3,977,000

Hasılat : $400,176,459

Filmin Konusu

İrlandalı Scarlett O´Hara (Vivien Leigh) Tara isimli çiftlikte yaşamaktadır. 12 Meşeler Çiftliği´nin varisi Ashley Wilkes´e (Leslie Howard) aşık olduğunu düşünmektedir. Ashley´nin, kuzeni Melanie (Olivia de Havilland) ile evlenme kararı aldığını öğrenir.

Scarlett, Ashley´nin evinde Rhett Butler (Clark Gable) ile tanışır. Ashley ve Melanie´nin evlenmesine engel olamayan Scarlett, çevresindeki erkeklerden biriyle acele bir evlilik yapar. Bu sırada Kuzey-Güney Savaşı patlak vermiştir. Melanie ve Scarlett´in kocası savaşa gider. Scarlett´in kocası savaşta ölür.

Savaş, Güney´in şartlarını çok ağırlaştırır. Scarlett annesini kaybeder. Babası ise aklını yitirmiştir. Melanie ve Scarlett Tara´da birlikte yaşamaya başlarlar. Ashley´den haber alınamamaktadır. Savaş biter ve Ashley geri döner. Tara´nın vergilerini ödeyemeyen Scarlett, kızkardeşinin nişanlısı ile evlenir ve çiftliği kurtarır. Scarlett´in yeni özgür olmuş fakir zenciler tarafından saldırıya uğraması üzerine Rhett, Ashley ve karısı intikam almaya giderler. Scarlett´in ikinci kocası da çatışma sırasında ölür.

Scarlett´in Ashley´e olan takıntısı devam etmektedir. Ancak, Rhett Buttler ile üçüncü evliliğini yapar. Bir kızları olur. Rhett, Ashley´i kıskanmaktadır. Bir gün kızını alır ve Londra´ya gider. Ancak kızın annesini özlemesi nedeniyle üç ay sonra geri dönerler. Bu arada Scarlett dördüncü çocuğuna hamiledir. Dönüşte yaşanan tartışma sonucu Scarlett bebeğini kaybeder. Bebeğin ardından kızlarının da ölümü ilişkilerini iyice sarsacaktır.

Melanie ölümcül şekilde hastalanır. Scarlett´ten Ashley ve oğluna bakmasını ister. Bu arada Scarlett Rhett´e âşık olduğunu farketmiştir. Melanie´nin evinde Scarlett´in Ashley ile ilgilenmesi Rhett´in Scarlett´i terketmesine neden olur.

Bu trajik aşk dörtgeninin fonunda, kuzey-güney savaşı ve güneyin yeniden yapılandırılması, Atlanta´nın yanışı, yaralı güney eyaletleri federasyonu üyeleri ile dolu tarlalar da kullanılmıştır. Titizlikle hazırlanmış sahneler, gün batımı görüntüleri, dramatik ve romantik müzik, trajik savaşı somut hale getirmek için kullanılan güney halk şarkıları, nükteli diyaloglarla Rüzgâr Gibi Geçti, sinema tarihindeki büyük epik dramlardan biri olarak kabul edilir.
×

Sorun Bildir


Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Gerektiği durumda e-posta adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

 1. avatar
  Kamran Zamanlı 0
  Tek kelmeyle bir fılmden daha artığı
 2. avatar
  taylan peker 0
  dünyanın süper flimlerinden biri
 3. avatar
  ramazan bozkurt 0
  admin öncelikle bizlere sunmuş olduğunuz imkanlardan dolayı sizlere sonsuz saygılarımı sunarım problem şu ki film altyazı diyor fakat türkçe dublaj çıktı bildiğiniz üzere eski tarihli filmlerin dublajının kötü olmasının yanı sıra seslerde kayma problemide yaşanabiliyor özellikle bu tür klasik yapımların alt yazılısını bulabilirseniz çok sevinirim ayrıca sizden daha fazla klasik film rica ediyoruz tekrardan saygılarımı sunarım.

  Adminin Cevabı: Altyazılı yüklemye calısırım... eklerken veya düzeltirken bir hata olmuş sayenizde giderildi.
 4. avatar
  seda 0
  filmi övmeye gerek yok izlemediğim bir klasikti haytımda birşeyler tamamlanmış gibi hissediyorum yalnızca :)
 5. avatar
  melih 0
  admin film açılmıyor. ilgilenirsen sevinirim
 6. avatar
  esra çetin 0
  bu film hatalı alternatif izle bölümünde part acılmıyor bi el atsan yönetici :)


  Adminin Cevabı: Bende ilk 4 part açıldı diğerleride sağlamdır.sanırım
 7. avatar
  pınar nevbahar 0
  gerçekten muhteşem bir film.... !!!!
 8. avatar
  özlem özer 0
  mükemmel bir film hem savaş hem aşk hemde ikisi arasında kalmış bir kadın
 9. avatar
  necati mengutay 0
  BEN HATIRLIYORUMDA TRT NİN TEK KANAL OLDUGU SİYA BEYAZ DÖNEMDE İZLEMİŞTİM FİLMİ BU GÜNDE RENKLİ İZLEMEK NASİP OLDU YILLANMIŞ BİR ŞARAP GİBİ RÜZGAR GİBİ GEÇTİ FİLMİ DAHA BAŞKA SÖZE NE HACET