Malcolm X (Bluray) 720p Türkçe Dublaj izle
IMDB: 7,7 Türkçe Dublaj 720p Bluray Hit: 87027

Yönetmen : Spike Lee

Oyuncular : Denzel Washington, Angela Bassett, Albert Hall, Al Freeman Jr., Delroy Lindo, Spike Lee, Theresa Randle

Tür : Biyografi, Dram, Tarihi

Süre : 202 dakika

Ülke : ABD, Japonya

Vizyon Tarihi : 1 Mayıs 1993

Ödüller : 2 Oscar Adaylığı, 18 ödül ve 7 adaylık

Bütçe : $33,000,000

Hasılat : $48,169,910

Filmin Konusu

Amerikan tarihinin en önemli insan hakları savunucularından ve siyahi liderlerinden biri olan Malcolm X’in hayatı, Spike Lee’nin yaratıcı bakış açısı ile beyazperdeye aktarılıyor. Daha önce Broadway’de tarihi lideri canlandırmış olan Denzel Washington’un dikkate değer oyunculuğu ile Malcolm X’in hikayesi sıradan bir biyografi olmaktan çok, bir insanın hayatında devrim yapıp kendini gerçekleştirmesi şeklinde, dönemlere bölünerek anlatılmış:

Babası Ku Klux Klan tarafından öldürülen Malcolm, çağdaşı bir çok zenci gibi umutsuz ve zor bir çocukluk geçirir. Neticesinde hayatı günlük yaşayan hedonist bir hırsıza dönüşür. Sonunda hapise girdiğinde İslam öğretisi kendisini yeniden tanımlamasına yardımcı olur. Burada dahil olduğu toplulukta kendini bulur ve yükselmeye başlar. Hapisten çıkınca Malcolm, adeta bir mesih işlevi yüklenir ve kendilerini birer suçlu yapan toplumsal adaletsizliğe başkaldırır.
×

Sorun Bildir


Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Gerektiği durumda e-posta adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

 1. avatar
  yusuff doğan 1
  izleyin mutlaka
 2. avatar
  malcolm 0
  Filmin 2. Yarisi burda yok filmide izledim kitabinida okudum hic bir aykirilik yok bnce siz sacmaliyorsunz sadece 2 sey uymuyor 1. sacina surdugu seyi hayatinda sadece ozmn yani bir kere surmus bunun 3ü yok 2.hapiste bir adam yüzunden müslüman olmadi ailesi onu hapiste ziyaret ede ede muslüman yapti bu kadr Adminin Cevabı:lütfen playerın sağındaki yerden sayfayı biraz aşağıya kaydırın
 3. avatar
  gökhan 1
  Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
  kardeş daha sonra asıl islamı öğreniyor başını izleyip bırakmayın sonunu izlerseniz gerçek islamı öğrendiğini görürsünüz kurtuluyor ırkçılıktan.
 4. avatar
  Hasan saylan 0
  Filmi izlemeyin islama aykırı bir filmdir gerçek malcolm x´i araştırıp öğrenebilirsiniz.