Video az sonra yüklenecektir. Tanıtımı geç  »

Malcolm X Türkçe Dublaj 720p izle
IMDB: 7,6 Türkçe Dublaj 720p Hit: 65827

Oyuncular : Denzel Washington, Angela Bassett, Albert Hall, Al Freeman Jr., Delroy Lindo, Spike Lee, Theresa Randle, Kate Vernon

Tür : Biyografi, Dram, Tarihi

Filmin Konusu

Amerikan tarihinin en önemli insan hakları savunucularından ve siyahi liderlerinden biri olan Malcolm X’in hayatı, Spike Lee’nin yaratıcı bakış açısı ile beyazperdeye aktarılıyor. Daha önce Broadway’de tarihi lideri canlandırmış olan Denzel Washington’un dikkate değer oyunculuğu ile Malcolm X’in hikayesi sıradan bir biyografi olmaktan çok, bir insanın hayatında devrim yapıp kendini gerçekleştirmesi şeklinde, dönemlere bölünerek anlatılmış: Babası Ku Klux Klan tarafından öldürülen Malcolm, çağdaşı bir çok zenci gibi umutsuz ve zor bir çocukluk geçirir. Neticesinde hayatı günlük yaşayan hedonist bir hırsıza dönüşür. Sonunda hapise girdiğinde İslam öğretisi kendisini yeniden tanımlamasına yardımcı olur. Burada dahil olduğu toplulukta kendini bulur ve yükselmeye başlar. Hapisten çıkınca Malcolm, adeta bir mesih işlevi yüklenir ve kendilerini birer suçlu yapan toplumsal adaletsizliğe başkaldırır.
×

Sorun Bildir


Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Gerektiği durumda e-posta adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

  1. gökhan 0
    Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
    kardeş daha sonra asıl islamı öğreniyor başını izleyip bırakmayın sonunu izlerseniz gerçek islamı öğrendiğini görürsünüz kurtuluyor ırkçılıktan.
  2. Hasan saylan 1
    Filmi izlemeyin islama aykırı bir filmdir gerçek malcolm x´i araştırıp öğrenebilirsiniz.