Macbeth (Bluray) 720p Altyazılı izle
IMDB: 7,2 Altyazılı 720p Bluray Hit: 4699

Yönetmen : Justin Kurzel

Oyuncular : Michael Fassbender, Marion Cotillard, Paddy Considine, Kayla Fallon, Lynn Kennedy, Seylan Baxter, Amber Rissmann

Yıl : 2015

Tür : Dram, Savaş

Süre : 113 dakika

Ülke : İngiltere, Fransa, ABD

Vizyon Tarihi : 4 Aralık 2015

Ödüller : 1 ödül ve 16 adaylık.

Filmin Konusu

XI.yy İskoçya’sında Kral Duncan’ın ordusunda general olarak görev yapan Macbeth, asilere karşı çok önemli bir savaş kazanmıştır. Savaştan hemen sonra karşılaştığı 3 kahin kendisine kral olacağını söylerler. Bu kehaneti aklından çıkaramayan Macbeth, hırslı eşinin de yönlendirmesiyle Kral Duncan’ı öldürür ve tahta geçer. Ama Macbeth bununla yetinmeyecektir. Eline geçen güçle gitgide yalnızlaşan ve en yakın dostlarından dahi şüphelenecek kadar paranoyaklaşan yeni Kral, kendisine engel gördüğü herkesi ortadan kaldırmaya kararlıdır.

Shakespeare'in İskoçya kökenli General Macbeth’in temel alan, dünya klasikleri arasına girmiş tiyatro oyunu Macbeth’in yeni bir uyarlaması olan film, iktidar için oynanan entrikaları, ihanetleri ve taht kavgalarını konu almaktadır. Yeni uyarlamanın filmin yönetmenliğini Justin Kurzel üstlenirken, yapımın başrollerinde Michael Fassbender ve Marion Cotillard yer alıyor.
×

Sorun Bildir


Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Gerektiği durumda e-posta adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

  1. avatar
    Horrible Norman 0
    Mücahit kardeş, bu film William Shakespeare denilen şahsiyetin kitaplarından uyarlanmış bir film. Sen git 300 spartalıyı izle, bu film seni aşar.
  2. avatar
    mücahit -1
    5 para etmez sakın savaş filmi sanmayın tiyatro gibi ama operaya benziyor