Ben-Hur (Bluray) 720p Altyazılı izle
IMDB: 8,1 Altyazılı 720p Bluray Hit: 8791

Yönetmen : William Wyler

Oyuncular : Charlton Heston, Jack Hawkins, Haya Harareet, Stephen Boyd, Hugh Griffith, Martha Scott, Cathy O'Donnell

Nam-ı Diğer : Ben-Hur: A Tale of the Christ, William Wyler's Ben-Hur

Yıl : 1959

Tür : Macera, Dram, Tarihi, Savaş

Süre : 212 dakika

Ülke : ABD

Vizyon Tarihi : 1 Kasım 1963

Ödüller : 11 Oscar ödülü. 16 farklı ödül ve 13 adaylık.

Bütçe : $15,900,000

Hasılat : $146,900,000

Filmin Konusu

1991 senesinde hayatını kaybeden yönetmen William Wyler´in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi 'Ben-Hur', 1959 senesinde gösterime girdi. Lew Wallace´nin romanından Karl Tunberg trafından sinemaya uygun bir senaryo haline getirilen filmde 2008 senesinde hayatını kaybeden Amerikan aktör Charlton Heston, Stephen Boyd, Hugh Griffith, Jack Hawkins ve Haya Harareet gibi isimler rol alıyor. 16 Milyon Dolar ile çekilen 210 dakikalık yapım, Yılın Filmi, En İyi Erkek Oyuncu, En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Ses, En İyi Görüntü, En İyi Set Dekorasyonu da dahil olmak üzere tam 11 dalda Oscar Ödülü kazanarak bir ilke (´97´de Titanic de 11 Oscar kazandı) imza attı.

1. Yüzyılda Kudüs´te yaşayan Judah Ben-Hur, saygın bir tüccardır. Sıradan geçen günlerden birinde, uzun zamandır görmediği çocukluk arkadaşı Messala ile karşılaşan genç adam, komutan olan eski dostuyla muhabbet etmeye başlar. Siyasi görüş farklılığı yaşayan iki arkadaşın arası açılsa da durum idare edilir gibi gözükmektedir; ta ki Ben-Hur istemeden işlediği bir suç yüzünden Messala tarafından sürgün edilinceye kadar. Ailesine de acı çektiren Messala´nın bu hareketleri, Ben-Hur´un artık sadece intikam için yaşamasına sebep olacaktır.

Tüm zamanların en önemli filmlerinden biri olan yapım, zamanının da en pahalı filmi olma ünvanına sahip. Oscar ödüllü yapımı özellikle sinema tarihine düşkün olanların kaçırmaması gerekiyor.

Klasik olmuş yapımın, 2003 İstanbul Film Festivali’nde, yönetmeni William Wyler’a ayrılan özel bölümde gösterildiğini anımsatalım... - Gönderen: fanatic_anchovy
×

Sorun Bildir


Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Gerektiği durumda e-posta adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

  1. avatar
    sinefil 0
    Admin acaba dublajlı versiyonu yüklemeniz mümkün mü?

    Adminin Cevabı: sitede mevcut