Arka Pencere - Rear Window (Bluray) 720p Türkçe Dublaj izle
IMDB: 8,6 Türkçe Dublaj 720p Bluray Hit: 5532

Yönetmen : Alfred Hitchcock

Oyuncular : James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey, Thelma Ritter, Raymond Burr, Judith Evelyn, Ross Bagdasarian

Nam-ı Diğer : Alfred Hitchcock's Rear Window

Yıl : 1954

Tür : Gizem, Gerilim

Süre : 112 dakika

Ülke : ABD

Vizyon Tarihi : 1 Nisan 1956

Ödüller : 4 Oscar Adaylığı, 4 ödül ve 5 adaylık

Bütçe : $1,000,000

Hasılat : $46,915,580

Filmin Konusu

Cornell Woolrich'in "It Had To Be Murder" adlı kısa filmi, usta yönetmen Alfred Hitchcock tarafından sinemaya aktarıldı ve sinema tarihinin en başarılı suç/gerilim yapımlarından bir tanesi olan "Rear Window" ortaya çıktı. 'En İyi Yönetmen', 'En İyi Sanat Yönetmeni', 'En İyi Ses Düzenleme' ve 'En İyi Senaryo' dalında Oscar adayı olan filmde, 1997 yılında hayatını kaybeden Oscar Ödüllü aktör James Stewart ve 1982 yılında bir araba kazasında hayatını kaybeden Oscar Ödüllü aktris Grace Kelly başrolleri paylaşıyor.

Ünlü bir yayın kuruluşunun profesyonel fotoğrafçısı olan Jeff, çekim esnasında kazara bacağını kırınca, evinde tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Alçının açılmasına bir hafta kala genç adam, karşıdaki apartman dairelerini izleyerek vakit öldürmektedir.
Öte yandan, dört dörtlük bir kadın olan Lisa, erkek arkadaşı Jeff'i düzenli olarak ziyaret etmekte ve evlenecekleri günü beklemektedir. Jeff içinse durum farklıdır; en ağır koşullarda hayatta kalma yeteneğini sınamış, sert ve inatçı bir kişiliğe sahip olan genç adam, kız arkadaşının da kendisi gibi zor ve sert koşullara katlanabilen birisi olmasını beklemektedir.
Jeff'in ilgisizliğine karşın umudunu kesmeyen Lisa, genç adamla olan ilişkisini devam ettirebilmek için çabalamaktadır.

Tüm bunlar olurken Jeff, karşı apartmandaki yaşlı bir çiftin evine dikkat kesilir ve yolunda gitmeyen bir şeyler olduğu kanısına varır.
Jeff'e göre yaşlı adam, yerinden kalkmakta zorlanan karısını bir bıçakla öldürmüş ve gizlice gömmüştür. Bu senaryo, başta anlamsız gelse de inandırıcı kanıtlara kayıtsız kalamayan Lisa da, Jeff ile birlik olup hafiyeliğe soyunurlar.

IMDb Top 250: #37
×

Sorun Bildir


Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Gerektiği durumda e-posta adresinize geri dönüş yapılacaktır.

Yorumlar

  1. avatar
    Hacı Abi 0
    Müthiş bi film.. sonunu kaçırmayın derim.. 12 angry men filmine benziyor izleyenler anlar.. iyi seyirler
  2. avatar
    mahsum karaaslan 0
    bu eski filmlerin tadı şimdikilerde yok gerçekten.eski filmleri çok seviyorum.önerebileceğiniz eski filmler varmı yazarsanız sevinirim.ve ayrıca sayın admin IMDB top 250 kategorisi yapsanız mükemmel bir şey olacak diye düşünüyorum.